ff/ff7dea521d6cace2e7f006b97a083656.jpg
Przedszkole / metody pracy / Dopasowana dieta

Dopasowana dieta

W związku z tym, że coraz więcej dzieci ma alergie różnego rodzaju, a bezpieczne przygotowanie posiłków dostosowanych do ich wymogów byłoby dla nas trudnym zadaniem z pomocą przyszła do nas oferta cateringu, z której zarówno my jak i dzieci jesteśmy zadowoleni. Posiłki są zawsze świeże, estetycznie podane i co najważniejsze trafiają w gusta młodych ludzi.

Wybór firmy cateringowej nie był przypadkowy, znaleźliśmy miejsce, które jest w stanie zaopiekować się dziećmi ze specjalnymi potrzebami w zakresie żywienia. W takiej sytuacji jadłospis ustalany jest indywidualnie z dietetykiem firmy cateringowej dla danego dziecka. Czy jest możliwość zabierania posiłku na wynos lub przynoszenia własnego posiłku dla dziecka? Ze względów bezpieczeństwa i z powodu przepisów dotyczących higieny, których przestrzegania wymaga od nas sanepid nie ma możliwości, aby rodzic przynosił własne posiłki dla dziecka, z powyższych powodów nie wydajemy również posiłków na wynos. Dodatkowo jesteśmy pewni, że nie chcielibyście, aby Wasze dziecko, które ma alergie zostało poczęstowane przez inne dziecko pożywieniem, którego zjeść nie może. Wierzymy wiec, że rozumiecie nasze zasady w tym zakresie i podzielacie troskę o bezpieczeństwo najmłodszych.

Każda sala przedszkolna wyposażona jest w zbiornik wody pitnej z której dzieci mogą korzystać samodzielnie lub przy pomocy nauczyciela, a dostęp do wody jest nielimitowany czasowo i ilościowo.